Čo je tento web?

Tento web pozostáva z tvorby mladej študentky a hobby maliarky Alice Švecovej, ktorá Vás zavedie do svojho virtuálneho ateliéru plného farieb. Je pre ľudí s láskou k výtvarnému umeniu, ktorí si túžia skrášliť svoj interiér originálnym umeleckým dielom.

Pre viac info o nej a jej úspechoch čítaj nižšie.

Prešovský Montmartre 2023 Floriánka

Výstava

Art workshop in Malta, Marsaxlokk

10.-19.8.2023

Crafts for Social Change

my artwork presentation, ceramic, stone, glass painting, mosaique technique, leather technique, technique of decoupage, making jewelry, setting up an exhibition in local market

GJARFEST 29.6.2023 Jazdecký areál

Výstava na hudobnom festivale v Prešove

O mne

Volám sa Alica Švecová, mám 22 rokov, som študentkou Právnickej fakulty Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach a mojím koníčkom je maľovanie obrazov akrylovými a olejovými farbami na plátno.

Moje prvé pokusy malieb siahajú k máju 2019, odkedy som prvýkrát s vážnosťou chytila do ruky štetec. Zaujímavosťou je, že som nikdy nenavštevovala žiadnu umeleckú školu a všetko som sa učila sama prostredníctvom rôznych tutoriálov. Pred májom 2019 som asi polroka skúšala kresbu ceruzkou, no tá mi neprišla ako to pravé orechové. Miešanie farieb a umývanie palety sa stali mojím rituálom, ktorý ma neuveriteľne napĺňa aj naďalej.

Ťahy štetcom v súčasnosti robím vo voľnom čase popri štúdiu práva a pomocníka mi robí môj kocúr, ktorý mi neraz packami prejde po palete s farbami alebo len tak leží pod stojanom. Najradšej mám maľovanie akrylovými farbami na rôzne rozmery plátien, ale nezanevriem ani na olejové farby.

Od mája 2019 som namaľovala vyše 100 malieb a neustále pribúdajú ďalšie a ďalšie. Aj preto som sa rozhodla si vytvoriť tento e-shop, keďže doma obrazy už nemám kde vešať. Rada by som svoju tvorbu chcela šíriť medzi ostatných, ktorým by mohla urobiť pri pohľade na ňu radosť. Sústredím sa na krajinky a zátišia, ale neopovrhnem ničím. Každopádne, maľujem takmer všetko, od moderného abstraktného umenia po realistické scenérie mora.

A aký umelecký smer mám najradšej? Impresionistické umenie mi prischlo k srdcu a najmä na Monetove, Goghove a Renoirove diela nedám dopustiť. Maľujem aj na zákazku, podľa námetu a želania zákazníka.

Som neskutočne rada, že ste si prezreli moju maliarsku tvorbu. A dúfam, že sa Vám moje vlastnoručne maľované obrazy páčia.

Alica Švecová